lapas karte    palīdzība    noderīgas saites
 Ilūkstes novada centrālā bibliotēka
  
Laipni lūdzam Līvānu novada centrālās bibliotēkas informatīvais resurss
    
  
 
PAR BIBLIOTĒKU
 • Struktūra

 • Kontakti

 • Nolikums

 • Resursi
  Pakalpojumi
   
   
  Novada bibliotēkas
  bibliotekāriem      foto/video galerija
      atbalstītāji
  rakstiet mums

  Atver lapu telefonā  apmeklētāji
  pieprasījumi kopa
  pieprasījumi šodien
  1957572
  1


  statistika

   
  Tikšanās ar atvaļināto ģenerāli Kārli Krēsliņu Līvānu bibliotēkā


  Maijā Līvānu novada Centrālajā bibliotēkā viesojās atvaļināts brigādes ģenerālis, habilitētais inženierzinātņu doktors, 12. Saeimas deputāts un Viestura ordeņa kavalieris Kārlis Krēsliņš.


  Tikšanās laikā Kārlis Krēsliņš iepazīstināja pasākuma dalībniekus ar savu dzīves stāstu - vienkāršas zemnieku ģimenes izsūtīšanu un izdzīvošanu Sibīrijā, Amūras apgabalā, par lauku puiku Kārli, kurš no Padomju armijas jaunākā leitnanta laika gaitā mērķtiecīgā darbā kļuva par Latvijas Nacionālo Bruņoto spēku brigādes ģenerāli. No Krēsliņa kunga strāvoja spēcīga enerģija, dzīves spēks un pārliecība par sava darba nepieciešamību, par savu mērķu piepildīšanu.

  Visu savu dzīvi Kārlis Krēsliņš centies būt pirmais – Rīgas aviācijas karaskolu absolvējis ar sarkano diplomu, beidzis Maskavas Gaisa spēku profesora Žukovska vārdā nosaukto inženieru akadēmiju ar zelta medaļu, bet 1993.gadā aizstāvējis Latvijas Zinātņu akadēmijas Fizikālās enerģētikas institūta habilitētā inženierzinātņu doktora disertāciju, bijis autors un autoru kolektīvu dalībnieks apmēram 90 dažādiem zinātniskiem pētījumiem. Kārlis Krēsliņš veidojis Nacionālo Aizsardzības akadēmiju un ir bijis NAA rektors. Sākot no skolas gadiem Alūksnē vienmēr ir nodarbojies ar sportu un ir aktīva dzīvesveida piekritējs savos 73 gados.


  Kārlis Krēsliņš sarakstījis trīs grāmatas par savas dzimtas un savu dzīves gājumu – “No lauku puikas par ģenerāli”, “Gods kalpot Latvijai”, “No ģenerāļa par Saeimas deputātu”. Jautāts, kur radusies iedvesma rakstīšanai, Krēsliņa kungs atbildēja, ka Simtgades svinēšanas konceptā ir teikts, ka katrs var un katram vajag attiecināt uz sevi teicienu „Es esmu Latvija”. Mēs - Latvijas iedzīvotāji, visi kopumā esam Latvija. Viena no iespējām parādīt mūsu valsts vēsturi, ir rakstīt par savu dzimtas koku un par saviem novadniekiem, tāpēc Kārlis Krēsliņš ir uzrakstījis trīs tematiski saistītas grāmatas par Latvijas vēsturi, skatot to caur viena pagasta un latviešu zemnieku ģimenes likteni, arī savu likteni. Krēsliņa kungs lepojas ar savu dzimtu un ģimeni – sievu, četriem pieaugušiem bērniem un mazbērniem, jo ģimeniskajām vērtībām viņa dzīvē ir liela nozīme. Krēsliņu ģimenes moto ir “Dari kā es!”, jo dzīvē jāizmanto visas iespējas, ko tā sniedz.

  Pasākuma dalībniekus interesēja dažādi jautājumi – sākot ar jautājumu par NATO spēku vienību uzturēšanos Latvijā, par nebeidzamo bēgļu straumi Eiropā, par kara iespējamību, par pensijām.

  Bibliotēkas krājums tika papildināts ar autora dāvinājumu, grāmatu "No ģenerāļa līdz Saeimas deputātam".


  Informāciju sagatavoja:
  Dzidra Kalvāne
  LNCB Pieaugušo literatūras nodaļas vadītāja

    atpakaļ izdrukāt izdrukāt


   
  PAR NOVADU
  Kultūra un māksla
  Pašvaldība
  Sports
  Izglītība
  Tūrisms
  Veselības un sociālā aprūpe
  Vēsture
  Uzņēmējdarbība
  Līvānieši
  Valsts iestādes un nevalstiskās organizācijas

  Vai izmantojat informācijas meklēšanas iespējas Līvānu novada bibliotēku elektroniskajā kopkatalogā?

  bieži
  reti
  neesmu informēts par šo pakalpojumu
  neprotu to darīt
  nav vēlēšanās to darīt  balsis 150
  AKTUALITĀTES

  Projekts realizēts VVBIS ietvaros
  Valsts aģentūra Kultūras informācijas sistēmas

   
  ©Līvānu novada centrālā bibliotēkapēdējās izmaiņas 23.02.2018