lapas karte    palīdzība    noderīgas saites
 Ilūkstes novada centrālā bibliotēka
  
Laipni lūdzam Līvānu novada centrālās bibliotēkas informatīvais resurss
    
  
 
PAR BIBLIOTĒKU
 • Struktūra

 • Kontakti

 • Nolikums

 • Resursi
  Pakalpojumi
   
   
  Novada bibliotēkas
  bibliotekāriem      foto/video galerija
      atbalstītāji
  rakstiet mums

  Atver lapu telefonā  apmeklētāji
  pieprasījumi kopa
  pieprasījumi šodien
  1957572
  1


  statistika

   
  Bērnu grāmatu autore Ieva Samauska Līvānos


  Līvānu novada Centrālajā bibliotēkā 26.aprīlī pasākumā “Ģimene bibliotēkā” ar bērniem un pieaugušajiem tikās bērnu rakstniece un dzejniece Ieva Samauska Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītā projekta “Lasām, uzzinām, domājam” ietvaros.


  Bērnu literatūras nodaļā dzejniece Ieva Samauska tikās ar Līvānu 1. vidusskolas skolēniem. Tikšanās laikā skolēni uzzināja, kā top dzejoļi un grāmatas, aktīvi uzdeva jautājumus, klausījās dzejoļus un atbildēja uz dzejnieces uzdotajiem jautājumiem, dzejniece lasīja dzejoļus, bērni minēja dzejoļu nosaukums, vadoties pēc dzejoļa satura. Brīžiem bija jāpabrīnās, cik daudzveidīgus nosaukumu variantus bērni piedāvāja. Attapīgākie minētāji saņēma balviņas, kuras bija sagatavojusi Ieva Samauska.


  Lielu jautrību gan mazajiem, gan pēc tam arī pieaugušajiem izraisīja aizraujošā Rīgas ielu minēšana. Dzejoļu krājumā „No A līdz Z” dzejniece jautros dzejolīšos aprakstījusi Rīgas ielas ar dīvainiem nosaukumiem - Kliņģeru, Āžu, Jāņogu vai Lietus ielas.

  Grāmatas „Princešu grāmata” tapšanas laikā I. Samauska rakstījusi īstām princesēm Eiropā. Grāmatā publicētas arī princešu fotogrāfijas un karaļnamu atbildes vēstules.

  Ieva pastāstīja, ka pašlaik dzīvo Saldū ar vīru un meitu, ka viņiem ir trīs kaķi un suns, agrāk bijušas arī kazas, pirms tam dzīvojusi Rīgā un bijusi daudzus gadus žurnāliste žurnālā “Ieva”.

  Ievas Samauskas grāmatās ir dzīvespriecīgas, spilgtas un jaukas ilustrācijas, tāpēc izskanēja jautājums par grāmatu mākslinieku izvēli, kā viņi tiek atrasti – atbilde bija neparasta – mākslinieki paši atrodas dažādās dzīves situācijās.

  Jautāta, kur dzejniece smeļas iedvesmu, Ieva atbildēja, ka iedvesma atrodas visur – dabā, notikumos, dzīvē.


  Savu ceļu latviešu literatūrā Ieva Samauska sākusi ar grāmatu "Starp diviem sirdspukstiem", tā ir intīma topošās māmiņas dienasgrāmata, kas atklāj jaunas sievietes izjūtas, gaidot pirmā bērniņa ierašanos pasaulē – prieku, lepnumu, bailes, bezgalīgu mīlestību pret mazuli . Ieva atklāja, ka esot saņēmusi vairākas vēstules un pateicības vārdus, ka grāmata esot palīdzējusi citām sievietēm gaidību laikā.

  Rakstnieces un dzejnieces sarakstīto gāmatu plauktā ir “Princešu grāmata”, “Šokolādes valoda”, “Vislabākā dāvana”, “Kad aizmūk B un iemīlas V” , “Govs uz bagāžnieka”, “Čarlīnes deguns”, “Muša, kura gribēja būt lidmašīna” , “Skaļā klase”, “Oliņš Boliņš sēž uz soliņa”, “Ķiķināšanas gadalaiks”, “Pilsēta no A līdz Z”, “Betijas sarunas jeb Kā es piedzimu”, “Kā uzburt sniegu”, “Starp diviem sirdspukstiem” un citas - kopā aptuveni 20 grāmatas.

  Septembrī aicinām uz tikšanos bibliotēkā ar jauno dzejnieku un policistu ikdienā, dzejas krājuma “Melnie darba cimdi” autoru Jāni Tomašu!
  Informāciju sagatavoja:
  Dzidra Kalvāne
  LNCB Pieaugušo literatūras nodaļas vadītāja

    atpakaļ izdrukāt izdrukāt


   
  PAR NOVADU
  Kultūra un māksla
  Pašvaldība
  Sports
  Izglītība
  Tūrisms
  Veselības un sociālā aprūpe
  Vēsture
  Uzņēmējdarbība
  Līvānieši
  Valsts iestādes un nevalstiskās organizācijas

  Vai izmantojat informācijas meklēšanas iespējas Līvānu novada bibliotēku elektroniskajā kopkatalogā?

  bieži
  reti
  neesmu informēts par šo pakalpojumu
  neprotu to darīt
  nav vēlēšanās to darīt  balsis 150
  AKTUALITĀTES

  Projekts realizēts VVBIS ietvaros
  Valsts aģentūra Kultūras informācijas sistēmas

   
  ©Līvānu novada centrālā bibliotēkapēdējās izmaiņas 23.02.2018