lapas karte    palīdzība    noderīgas saites
 Ilūkstes novada centrālā bibliotēka
  
Laipni lūdzam Līvānu novada centrālās bibliotēkas informatīvais resurss
    
  
 
PAR BIBLIOTĒKU
 • Struktūra

 • Kontakti

 • Nolikums

 • Resursi
  Pakalpojumi
   
   
  Novada bibliotēkas
  bibliotekāriem      foto/video galerija
      atbalstītāji
  rakstiet mums

  Atver lapu telefonā  apmeklētāji
  pieprasījumi kopa
  pieprasījumi šodien
  1957572
  1


  statistika

   
  Tikšanās ar rakstnieku Māri Bērziņu Līvānos

  29.martā Līvānu novada Centrālās bibliotēkas Straumes zālē viesojās vēsturiskā romāna “Svina garša” autors Māris Bērziņš. Šī bija pirmā tikšanās no Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā projekta “Lasām, uzzinām, domājam” tikšanos cikla.


  Līvānu novada Centrālās bibliotēkas lasītāju vidū, tāpat kā visā Latvijā, romāns “Svina garša” ir ļoti populārs, aizvien vēl lasītāji stāv rindā, lai izlasītu vienkāršā strādnieku puiša – krāsotāja Matīsa Birkena dzīvesstāstu varas maiņas griežos – no 1939.gada līdz 1941.gadam. Triju gadu laikā jaunietim no mierīgās Latvijas dzīves jāpārdzīvo pirmā padomju okupācija, Baigais gads, deportācijas, vācu laiki, holokausts, kas viņam izrādās liktenīgs.


  Autors pastāstīja, ka vēsturisko romānu sērijas iniciatore Gundega Repše uzrunājusi viņu un piedāvājusi uzrakstīt par šo sarežģīto laika posmu. Māris Bērziņš savā darbā apraksta Torņakalnu, kurā viņš pats dzīvo, tāpēc lasot romānu rodas līdzesamības sajūta. Matīss Birkens un Māris Bērziņš – abiem ir kopīgi iniciāļi, veidojot Matīsa raksturu, rakstnieks ir dažas līnijas aizņēmies no Māra paša jaunības dzīves uztveres. Autors sīki izpētījis tā laika vēsturisko fonu – kādas cigarešu markas tai laikā smēķēja, kādu mūziku klausījās jaunieši, kā darbojās slimnīcas, vai ebreju geto laikā Rīgas Centrāltirgus strādāja.

  Uz jautājumu, vai tiešām galveno varoni Matīsu vajadzēja divkārši nodot - to izdarīja Matīsa bijusī meitene un kaimiņš, kā rezultātā Matīss nokļuva geto un tika nogalināts, rakstnieks atbildēja, ka ņemot vērā kara apstākļus un notikumus, citas izejas vienkārši nebija.

  Lai pastiprinātu grāmatā notiekošā realitāti katru grāmatas nodaļu rakstnieks sāk ar citātiem no tā laika preses, bet grāmatas beigās lappusēs ar punktiem– viens punkts, viena dzīvība.

  Taujāts par nākošās grāmatas tēmu, Māris Bērziņš pastāstīja, ka pašlaik pēta pirmsskolas mācību iestādes – bērnudārzus.

  Pasākumu apmeklēja Līvānu 1.vidusskolas skolēni, Līvānu novada skolu literatūras skolotāji un citi latviešu oriģinālliteratūras lasītāji. Līvānu novada Centrālās bibliotēkas Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītā projekta “Lasām, uzzinām, domājam” ietvaros aprīlī tiksimies ar rakstnieci Ievu Samausku, septembrī ar jauno, talantīgo dzejnieku Jāni Tomašu, bet oktobrī ar fantāzijas darbu autori Lauru Dreiži.


  Laipni aicināti uz pasākumiem Līvānu novada Centrālajā bibliotēkā!  Informāciju sagatavoja:
  Dzidra Kalvāne
  LNCB Pieaugušo literatūras nodaļas vadītāja
    atpakaļ izdrukāt izdrukāt


   
  PAR NOVADU
  Kultūra un māksla
  Pašvaldība
  Sports
  Izglītība
  Tūrisms
  Veselības un sociālā aprūpe
  Vēsture
  Uzņēmējdarbība
  Līvānieši
  Valsts iestādes un nevalstiskās organizācijas

  Vai izmantojat informācijas meklēšanas iespējas Līvānu novada bibliotēku elektroniskajā kopkatalogā?

  bieži
  reti
  neesmu informēts par šo pakalpojumu
  neprotu to darīt
  nav vēlēšanās to darīt  balsis 150
  AKTUALITĀTES

  Projekts realizēts VVBIS ietvaros
  Valsts aģentūra Kultūras informācijas sistēmas

   
  ©Līvānu novada centrālā bibliotēkapēdējās izmaiņas 23.02.2018