lapas karte    palīdzība    noderīgas saites
 Ilūkstes novada centrālā bibliotēka
  
Laipni lūdzam Līvānu novada centrālās bibliotēkas informatīvais resurss
    
  
 
PAR BIBLIOTĒKU
 • Struktūra

 • Kontakti

 • Nolikums

 • Resursi
  Pakalpojumi
   
   
  Novada bibliotēkas
  bibliotekāriem      foto/video galerija
      atbalstītāji
  rakstiet mums

  Atver lapu telefonā  apmeklētāji
  pieprasījumi kopa
  pieprasījumi šodien
  1957572
  1


  statistika

   
  Dzejniece Anna Rancāne Līvānos

  21.decembrī plkst.13.30 Līvānu novada Centrālās bibliotēkas Straumes zālē Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītā tikšanos cikla “Latgaliskais – daļa no latviskā” noslēdzošā tikšanās ar Annu Rancāni, Latgales dzejnieci ar spilgti izteiktu latgaliskās identitātes apziņu.


  Dzejniece dzimusi 1959.gada 12.jūnijā Ludzas rajona Miglinieku pagasta Liuzinīkos, mācījusies Liuzinīku pamatskolā un Nautrēnu vidusskolā. Augstāko izglītību ieguvusi LVU Ekonomikas fakultātē un Maskavas Gorkija Literatūras institūtā. Strādājusi Rīgā par programmētāju informācijas un skaitļošanas centrā, par ekonomisti Rīgas TEC-1, par izdevniecības “Liesma” redaktori, 1989.gadā pārcēlusies uz dzīvi Daugavpilī un strādājusi Daugavpils teātrī par literārās daļas vadītāju, bijusi žurnāliste laikrakstā “Diena”, redaktore "Latgales laikā”, veidojusi sižetus Latgales TV, bet tagad dzīvo Rēzeknē un rūpējas par Rēzeknes novada mājaslapu.

  A. Rancānes dzejā ir jūtamas garīgās vērtības, balstītas uz latgaliešu ētiskajiem un estētiskajiem principiem – mīlestība, sapratne, cilvēcība, patriotisms, lielu vietu ieņem katoļticība ar tās tradicionālajām vērtībām – Dievu, Dievmāti, vecākiem, Latgali. Izdoti dzejoļu krājumi: „Lūgšana mājai”, „Piektdiena”, „Advente”, „Aizlūgums”, „Svētdiena”, „Zīmes”, “Bezdelīgu pasts/Pylni kārmani dabasu”, uzrakstījusi lugu – mistēriju „Francis Trasuns”, kā arī libretu pirmajai latgaliešu bērnu operai „Muna tāvuzeme”. 2016. gadā Nacionālajā teātrī iestudēta A. Rancānes luga "Bišumāte un vilkacis".

  Daudzi Annas Rancānes dzejoļi ir kļuvuši par dziesmu tekstiem – “Māte mani auklējusi”, “Nenāciet klāt man rudenī”, “Nepiesauc mani vēl”, “Rūtoj” ar Raimonda Paula mūziku, bet dzejoļiem “Skaidra volūda”, “Latgales himna” mūziku sacerējis Eugeņs Karūdznīks. Savukārt grupa “Baltie lāči” izpilda dziesmu “Dzīve sauc”, bet Dainis Skutelis dzied dziesmu “Brūnacīte” ar dzejnieces vārdiem.
  Annas Rancānes radošais devums novērtēts ar E. Veidenbauma prēmiju, kardināla J.Vaivoda fonda balvu, Aspazijas prēmiju, Preses nama balvu un Latgales kultūras gada balvu “Boņuks”.

  Aicinām apmeklēt tikšanos ar Annu Rancāni, apstāties Ziemassvētku gaidīšanas laikā dienu nerimtīgajā steigā un padomāt par dievišķo sevī!


  Informāciju sagatavoja:
  Dzidra Kalvāne
  LNCB Pieaugušo literatūras nodaļas vadītāja

    atpakaļ izdrukāt izdrukāt


   
  PAR NOVADU
  Kultūra un māksla
  Pašvaldība
  Sports
  Izglītība
  Tūrisms
  Veselības un sociālā aprūpe
  Vēsture
  Uzņēmējdarbība
  Līvānieši
  Valsts iestādes un nevalstiskās organizācijas

  Vai izmantojat informācijas meklēšanas iespējas Līvānu novada bibliotēku elektroniskajā kopkatalogā?

  bieži
  reti
  neesmu informēts par šo pakalpojumu
  neprotu to darīt
  nav vēlēšanās to darīt  balsis 150
  AKTUALITĀTES

  Projekts realizēts VVBIS ietvaros
  Valsts aģentūra Kultūras informācijas sistēmas

   
  ©Līvānu novada centrālā bibliotēkapēdējās izmaiņas 23.02.2018