lapas karte    palīdzība    noderīgas saites
 Ilūkstes novada centrālā bibliotēka
  
Laipni lūdzam Līvānu novada centrālās bibliotēkas informatīvais resurss
    
  
 
PAR BIBLIOTĒKU
Resursi
Pakalpojumi
 
 
Novada bibliotēkas
bibliotekāriem



    foto/video galerija
    atbalstītāji
rakstiet mums

Atver lapu telefonā







apmeklētāji
pieprasījumi kopa
pieprasījumi šodien
1878363
77


statistika

 
Maijas “Pavārmākslas gudrību grāmata”

8.novembra pēcpusdienā Līvānu novada Centrālās bibliotēkas Straumes zālē notika Līvānu 1.vidusskolas skolotājas Maijas Kulakovas grāmatas “Pavārmākslas gudrību grāmata” Atvēršanas svētki.


Maija Kulakova ieradās ar cienastu – ar garšīgiem un sulīgiem āboliem no sava dārza. Pasākuma gaitā grāmatas autore pastāstīja kā radusies vizuāli skaistā, krāšņā grāmata, kurā ir ne tikai ēdienu receptes, bet arī praktiski padomi ar ēdienu gatavošanu saistītos jautājumos. Izrādījās, ka grāmatas rakstīšana sākusies no 2000.gada, visas ēdienu receptes ir praktiski pārbaudītas virtuvē, ka šī grāmata ir “izaugusi” no Maijas sarakstītajām mācību grāmatām.

Pasākuma dalībniekus samulsināja Maijas jautājums, vai kāds zina, kāpēc pirmā pankūka nesanāk, bet ar otro viss ir kārtībā? Paskaidrojums bija vienkāršs – miltiem vajadzīgs laiks, lai uzbriestu. Maijas grāmatā saprotamā veidā izskaidroti daudzi kulinārijas jautājumi, kādām jābūt izejvielu attiecībām, kā izvārīt garšīgu biezputru, kā izmantot mazdārziņos izaudzēto.

Brīžiem bija sajūta, ka mēs esam skolnieces, kas mācās ne tikai ēdienu gatavošanu, bet arī ķīmiju, jo atbildot uz jautājumiem par veikalos nopērkamajiem pārtikas produktiem, e-vielām, to atšifrējumu, derīgumu vai kaitīgumu, Maija veikli operēja ar ķīmiskiem terminiem. Par modernajām diētām grāmatas autorei arī bija strikts viedoklis: jāēd veselīgs, sabalansēts uzturs, organismu nedrīkst badināt! Maijas skaidrojums atgādināja kādreiz bioloģijas stundās dzirdēto.

Maijas grāmatā var atrast arī padomus, kā klāt galdus mājas viesībās, kā izkārtot bufetes galdu, kas jāzina, dodoties piknikos. Klātesošie praktiski izmēģināja, kā uzvesties, kā turēt kafijas tasītes, vīna glāzi un uzkožamo šķīvīšus, ja pasākumā jāpaēd kājās stāvot un uzturot sarunu.

Grāmatas autores novēlējums visiem bija – ēst jāgatavo mājās!

Maiju Kulakovu ar grāmatas iznākšanu sveica Līvānu novada Izglītības pārvaldes darbinieces Ilga Peiseniece, Lidija Pastare, Edīte Utnāne, Latgales mākslas un amatniecības centra direktore Ilze Griezāne un krājuma glabātāja Silva Podniece.


Informāciju sagatavoja:
Dzidra Kalvāne
LNCB Pieaugušo literatūras nodaļas vadītāja

  atpakaļ izdrukāt izdrukāt


 
PAR NOVADU
Kultūra un māksla
Pašvaldība
Sports
Izglītība
Tūrisms
Veselības un sociālā aprūpe
Vēsture
Uzņēmējdarbība
Līvānieši
Valsts iestādes un nevalstiskās organizācijas

Vai izmantojat informācijas meklēšanas iespējas Līvānu novada bibliotēku elektroniskajā kopkatalogā?

bieži
reti
neesmu informēts par šo pakalpojumu
neprotu to darīt
nav vēlēšanās to darīt



balsis 150




AKTUALITĀTES





Projekts realizēts VVBIS ietvaros




Valsts aģentūra Kultūras informācijas sistēmas

 
©Līvānu novada centrālā bibliotēkapēdējās izmaiņas 12.11.2012