lapas karte    palīdzība    noderīgas saites
 Ilūkstes novada centrālā bibliotēka
  
Laipni lūdzam Līvānu novada centrālās bibliotēkas informatīvais resurss
    
  
 
PAR BIBLIOTĒKU
 • Struktūra

 • Kontakti

 • Nolikums

 • Resursi
  Pakalpojumi
   
   
  Novada bibliotēkas
  bibliotekāriem      foto/video galerija
      atbalstītāji
  rakstiet mums

  Atver lapu telefonā  apmeklētāji
  pieprasījumi kopa
  pieprasījumi šodien
  1957572
  1


  statistika

   
  Maijas “Pavārmākslas gudrību grāmata”

  8.novembra pēcpusdienā Līvānu novada Centrālās bibliotēkas Straumes zālē notika Līvānu 1.vidusskolas skolotājas Maijas Kulakovas grāmatas “Pavārmākslas gudrību grāmata” Atvēršanas svētki.


  Maija Kulakova ieradās ar cienastu – ar garšīgiem un sulīgiem āboliem no sava dārza. Pasākuma gaitā grāmatas autore pastāstīja kā radusies vizuāli skaistā, krāšņā grāmata, kurā ir ne tikai ēdienu receptes, bet arī praktiski padomi ar ēdienu gatavošanu saistītos jautājumos. Izrādījās, ka grāmatas rakstīšana sākusies no 2000.gada, visas ēdienu receptes ir praktiski pārbaudītas virtuvē, ka šī grāmata ir “izaugusi” no Maijas sarakstītajām mācību grāmatām.

  Pasākuma dalībniekus samulsināja Maijas jautājums, vai kāds zina, kāpēc pirmā pankūka nesanāk, bet ar otro viss ir kārtībā? Paskaidrojums bija vienkāršs – miltiem vajadzīgs laiks, lai uzbriestu. Maijas grāmatā saprotamā veidā izskaidroti daudzi kulinārijas jautājumi, kādām jābūt izejvielu attiecībām, kā izvārīt garšīgu biezputru, kā izmantot mazdārziņos izaudzēto.

  Brīžiem bija sajūta, ka mēs esam skolnieces, kas mācās ne tikai ēdienu gatavošanu, bet arī ķīmiju, jo atbildot uz jautājumiem par veikalos nopērkamajiem pārtikas produktiem, e-vielām, to atšifrējumu, derīgumu vai kaitīgumu, Maija veikli operēja ar ķīmiskiem terminiem. Par modernajām diētām grāmatas autorei arī bija strikts viedoklis: jāēd veselīgs, sabalansēts uzturs, organismu nedrīkst badināt! Maijas skaidrojums atgādināja kādreiz bioloģijas stundās dzirdēto.

  Maijas grāmatā var atrast arī padomus, kā klāt galdus mājas viesībās, kā izkārtot bufetes galdu, kas jāzina, dodoties piknikos. Klātesošie praktiski izmēģināja, kā uzvesties, kā turēt kafijas tasītes, vīna glāzi un uzkožamo šķīvīšus, ja pasākumā jāpaēd kājās stāvot un uzturot sarunu.

  Grāmatas autores novēlējums visiem bija – ēst jāgatavo mājās!

  Maiju Kulakovu ar grāmatas iznākšanu sveica Līvānu novada Izglītības pārvaldes darbinieces Ilga Peiseniece, Lidija Pastare, Edīte Utnāne, Latgales mākslas un amatniecības centra direktore Ilze Griezāne un krājuma glabātāja Silva Podniece.


  Informāciju sagatavoja:
  Dzidra Kalvāne
  LNCB Pieaugušo literatūras nodaļas vadītāja

    atpakaļ izdrukāt izdrukāt


   
  PAR NOVADU
  Kultūra un māksla
  Pašvaldība
  Sports
  Izglītība
  Tūrisms
  Veselības un sociālā aprūpe
  Vēsture
  Uzņēmējdarbība
  Līvānieši
  Valsts iestādes un nevalstiskās organizācijas

  Vai izmantojat informācijas meklēšanas iespējas Līvānu novada bibliotēku elektroniskajā kopkatalogā?

  bieži
  reti
  neesmu informēts par šo pakalpojumu
  neprotu to darīt
  nav vēlēšanās to darīt  balsis 150
  AKTUALITĀTES

  Projekts realizēts VVBIS ietvaros
  Valsts aģentūra Kultūras informācijas sistēmas

   
  ©Līvānu novada centrālā bibliotēkapēdējās izmaiņas 23.02.2018