lapas karte    palīdzība    noderīgas saites
 Ilūkstes novada centrālā bibliotēka
  
Laipni lūdzam Līvānu novada centrālās bibliotēkas informatīvais resurss
    
  
 
PAR BIBLIOTĒKU
Resursi
Pakalpojumi
 
 
Novada bibliotēkas
bibliotekāriem    foto/video galerija
    atbalstītāji
rakstiet mums

Atver lapu telefonāapmeklētāji
pieprasījumi kopa
pieprasījumi šodien
1878389
103


statistika

 
Balva “Bērnu žūrijas” ekspertiem – ekskursija “Daugavpils caur tramvaja logu”22. aprīlī lasīšanas veicināšanas programmas "Bērnu žūrija - 2016" eksperti no Līvānu novada Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas un Jaunsilavu bibliotēkas devās ekskursijā uz Daugavpili. Čaklākajiem grāmatu lasītājiem piedāvājām izbraukumu pa pilsētu ar tramvaju.


Brauciena laikā gide Inese mums pastāstīja par Daugavpils pilsētas vēsturisko centru ar skaistajām, no sarkanajiem ķieģeļiem mūrētajām ēkām, par unikālo Vienības nama celtniecību, kuram pamatakmeni licis Latvijas prezidents Kārlis Ulmanis. Uzzinājām, ka Daugavpils ir viena no nedaudzām vietām pasaulē, kur vienlaicīgi var aplūkot četru konfesiju dievnamus. Ne velti šī vieta tiek dēvēta par baznīcu kalnu. Ceļojām pa dažādiem pilsētas mikrorajoniem, redzējām tramvaju depo un atgriezāmies pilsētas centrā, Vienības laukumā.

Tālāk mūsu ceļš veda uz vienu no ievērojamākiem tūrisma objektiem – Daugavpils skrošu rūpnīcu. Savā pastāvēšanas laikā rūpnīca ir piedzīvojusi vairākas īpašnieku maiņas un vērienīgus remontus. Mūsdienās šī ir vienīgā tūristiem atvērtā munīcijas ražošanas rūpnīca Baltijā, kurā atrodas Eiropā vecākais, joprojām strādājošais skrošu liešanas tornis.

Rūpnīcā ražo 9 veidu lodes gludstobra ieročiem un izgatavo lodes arī pneimatiskajiem ieročiem - renkuļus un skrotis. Lasīšanas eksperti iepazinās ar rūpnīcas muzeja eksponātiem, tuvumā aplūkoja skrotis un renkuļus, izmēģināja roku šaušanā ar pneimatisko ieroci un aplūkoja dažādos instrumentus un darba galdus vēsturiskajā cehā.

Bērni ar lielu interesi skatījās filmu par skrošu un renkuļu liešanu, jo ražošanas procesa laikā rūpnīca apmeklētājiem ir slēgta un ekskursijas netiek rīkotas.
Priecājamies, ka mums visiem kopā izdevās labi atpūsties pēc lielās grāmatu lasīšanas un kaut nedaudz iepazīties ar kaimiņu pilsētu Daugavpili.

Visiem čaklajiem grāmatu lasītājiem novēlam veiksmīgi pabeigt mācību gadu! Saulainu un notikumiem bagātu vasaru!


Informāciju sagatavoja:
Margita Mālniece
Līvānu NCB Bērnu literatūras nodaļas vadītāja


  atpakaļ izdrukāt izdrukāt


 
PAR NOVADU
Kultūra un māksla
Pašvaldība
Sports
Izglītība
Tūrisms
Veselības un sociālā aprūpe
Vēsture
Uzņēmējdarbība
Līvānieši
Valsts iestādes un nevalstiskās organizācijas

Vai izmantojat informācijas meklēšanas iespējas Līvānu novada bibliotēku elektroniskajā kopkatalogā?

bieži
reti
neesmu informēts par šo pakalpojumu
neprotu to darīt
nav vēlēšanās to darītbalsis 150
AKTUALITĀTES

Projekts realizēts VVBIS ietvaros
Valsts aģentūra Kultūras informācijas sistēmas

 
©Līvānu novada centrālā bibliotēkapēdējās izmaiņas 12.11.2012