lapas karte    palīdzība    noderīgas saites
 Ilūkstes novada centrālā bibliotēka
  
Laipni lūdzam Līvānu novada centrālās bibliotēkas informatīvais resurss
    
  
 
PAR BIBLIOTĒKU
 • Struktūra

 • Kontakti

 • Nolikums

 • Resursi
  Pakalpojumi
   
   
  Novada bibliotēkas
  bibliotekāriem      foto/video galerija
      atbalstītāji
  rakstiet mums

  Atver lapu telefonā  apmeklētāji
  pieprasījumi kopa
  pieprasījumi šodien
  1957572
  1


  statistika

   
    Sociālā vide Līvānos un iedzīvotāju aprūpe

  Līvānu nevienmērīgā attīstība 20.gadsimtā, straujās izmaiņas pilsētas ekonomiskajā dzīvē ir nesušas līdzi arī sociālās problēmas. Latvijai pārejot uz tirgus ekonomiku, ekonomiskā krīze spēcīgi ietekmēja Līvānu saimniecisko dzīvi, bez darba palika vairāki tūkstoši cilvēku.

  Ekonomiskās pārmaiņas ir radījušas lielu trūcīgo un sociāli mazaizsargāto iedzīvotāju slāni. Šiem cilvēkiem ir raksturīga pasivitāte, sabiedrībā notiekošo procesu izpratnes trūkums, atsvešināšanās no sabiedrības.

  Līvānu novadā ir liels skaits vientuļo un veco iedzīvotāju, kuriem ir nepieciešama aprūpe.  Līvānu novada sociālais dienests

  Adrese: Rīgas iela 77, Līvāni, LV-5316,
  tālr.: 65307165
  e-pasts: lnsd@livani.lv

  Vadītāja - Arnita Briška


  Sociālais dienests ir pašvaldības institūcija, kas nodrošina sociālo palīdzību, sociālos pakalpojumus un profesionālu sociālo darbu. Sociālā dienesta pamatfunkcija ir nodrošināt iedzīvotāju sociālo vajadzību profesionālu izvērtēšanu, kvalitatīvu sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības sniegšanu personām, kurām uz to ir tiesības un kuras Līvānu novada teritorijā deklarējušas savu pamatdzīvesvietu.

  Līvānu novada iedzīvotāji sociālās aprūpes jautājumus var risināt savās dzīves vietās, sociālie darbinieki strādā Rožupē, Turkos, Jersikā, Rudzātos, Sutros un Līvānu pilsētā.  Vairāk lasiet bibliotēkas apkopotajos informācijas avotos  Līvānu dienas aprūpes centrs „Saulessvece”

  Adrese: Zaļā iela 10, Līvāni, LV - 5316
  mājas lapa: www.baltamaja.lv


  Biedrības "Baltā māja" dienas centrs Līvānos darbojas kopš 2001.gada. Tas tika izveidots ar LR Labklājības ministrijas finansiālu atbalstu, bet pēc projekta noslēguma finansējumu centra darbības nodrošināšanai piešķir Līvānu novada dome.

  Dienas aprūpes centrs ir institūcija, kas dienas laikā nodrošina sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus, sociālo prasmju attīstību, izglītošanu un brīvā laika pavadīšanas iespējas personām ar garīgās attīstības traucējumiem un personām ar citiem funkcionāliem traucējumiem.

  Dienas aprūpes centrs "Saulessvece" ir izvietojies vienā no pirmā stāva trīsistabu dzīvokļiem daudzdzīvokļu mājā Zaļā ielā 10, Līvānos.  Vairāk lasiet bibliotēkas apkopotajos informācijas avotos  Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Jēkabpils komitejas Līvānu novada nodaļa

  Adrese: Rūpniecības iela 1a, Līvāni, LV - 5316

  Vadītāja - Skaidrīte Šķimele


  LSK Līvānu nodaļa dibināta 2000.gada septembrī ar mērķi sniegt humāno palīdzību trūcīgajiem iedzīvotājiem, kā arī aktivizēt asins donoru kustību Līvānu novadā. Organizācijas dibināšanas iniciatori bija Līvānu pilsētas pensionāru apvienības biedri.

  Pašlaik Latvijas Sarkanā Krusta Jēkabpils komitejas Līvānu novada nodaļa nodrošina trūcīgajiem iedzīvotājiem pārtikas pakas, kā arī piedāvā apmeklētājiem lietotu apģērbu un apavus, ko var iegādāties par simboliskām cenām. Ilggadēja Līvānu nodaļas vadītāja, līdz 20017.gadam, bija Otīlija Rudzāte.

  Līvānu Sarkanais Krusts Agrāk organizācija bieži vien mainīja atrašanās vietu, bet tagad, pašreizējās telpas Rūpniecības ielā 1a varētu kļūt par organizācijas pastāvīgo mītni.  Vairāk lasiet bibliotēkas apkopotajos informācijas avotos  Alternatīvās aprūpes pakalpojumu centrs “Rožlejas”

  Adrese: Draudzības laukums 1, Rožupe, Rožupes pagasts,
  Līvānu novads, LV – 5327,
  tālr.: 65300842,
  mob. tālr.: 29539714,
  e-pasts: rozlejas@livani.lv; olita.bidzane@livani.lv

  Vadītājas p. i. - Olita Bidzāne


  2009. gadā tika apstiprināts Līvānu novada domes projekts “Alternatīvās aprūpes pakalpojumu centra izveide Līvānu novadā”, lai rekonstruētu Līvānu novada domei piederošo ēku (padomju laikos kolhoza kantora vajadzībām celtais nams) Rožupē, izveidojot sociālās aprūpes un rehabilitācijas centru, arī ģimenes atbalsta (krīzes) centru. Tā svinīga atklāšana notika 2010.gada 30.septembrī. Centrs durvis pirmajam iemītniekam vēra 2011.gada aprīlī.  Vairāk lasiet bibliotēkas apkopotajos informācijas avotos


  ©Līvānu novada centrālā bibliotēka
   
  PAR NOVADU
  Kultūra un māksla
  Pašvaldība
  Sports
  Izglītība
  Tūrisms
  Veselības un sociālā aprūpe
  Vēsture
  Uzņēmējdarbība
  Līvānieši
  Valsts iestādes un nevalstiskās organizācijas

  Vai izmantojat informācijas meklēšanas iespējas Līvānu novada bibliotēku elektroniskajā kopkatalogā?

  bieži
  reti
  neesmu informēts par šo pakalpojumu
  neprotu to darīt
  nav vēlēšanās to darīt  balsis 150
  AKTUALITĀTES

  Projekts realizēts VVBIS ietvaros
  Valsts aģentūra Kultūras informācijas sistēmas

   
  ©Līvānu novada centrālā bibliotēkapēdējās izmaiņas 23.02.2018