lapas karte    palīdzība    noderīgas saites
 Ilūkstes novada centrālā bibliotēka
  
Laipni lūdzam Līvānu novada centrālās bibliotēkas informatīvais resurss
    
  
 
PAR BIBLIOTĒKU
Resursi
Pakalpojumi
 
 
Novada bibliotēkas
bibliotekāriem    foto/video galerija
    atbalstītāji
rakstiet mums

Atver lapu telefonāapmeklētāji
pieprasījumi kopa
pieprasījumi šodien
1878344
58


statistika

 
lapa: 1/6
  Bibliotekāriem

Seminārs Līvānu novada bibliotekāriem

22.februārī Straumes zālē notiks Līvānu novada Centrālās bibliotēkas un filiālbibliotēku darbinieku seminārs.

Programma


Latvijas Bibliotekāru biedrība izsludina nomināciju “Gada notikums Latvijas bibliotēkās 2017”

Ikviens Latvijas bibliotekārs ir aicināts nominēt var gan valsts mēroga, gan reģionālā līmeņa, gan vietējas nozīmes notikumus. Pieteikumu skaitam no katra bibliotekāra vai bibliotēkas nav ierobežojumu, un pieteikt var jebkuru notikumu no jebkuras bibliotēkas vai nozares kopumā. Piesakiet visu, ko redzat kā ‘’Gada notikumu Latvijas bibliotēkās 2017’’.

Gada notikuma pieteikumi tiks pieņemti līdz 2018.gada 20.februārim, tad tie tiks apkopoti un nodoti tiešsaistes balsošanai. Atbilstoši balsojumam tiks izveidots nozīmīgāko notikumu saraksts un godināts visvairāk balsis ieguvušais notikums.

Iesniegt pieteikumu, aizpildot tiešsaistes formu šeit


Profesionālās pilnveides kursi.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Kompetenču attīstības centra Tālākizglītības un profesionālās pilnveides izglītības programmu īstenošanas laika grafiks 2018. gada janvāris - marts.

Kursu grafiks.


Pieteikšanās LBB pieredzes apmaiņas braucienam uz Dānijas bibliotēkām 2018.gadā

Latvijas Bibliotekāru biedrība (LBB) izsludina pieteikšanos pieredzes apmaiņas braucienam uz Dāniju 2018. gada 11.–18. augustā. Braucienu pēc LBB pieprasījuma organizē tūrisma firma “Balt-GO”. Profesionālajā vidē Dānija ir pazīstama ar savām skaistajām un modernajām bibliotēkām, netradicionālajām darba metodēm un inovatīviem pakalpojumiem. Brauciena laikā tiks apmeklētas šādas bibliotēkas: Dānijas Karaliskā (Nacionālā) bibliotēka jeb Melnais dimants, Kopenhāgenas pilsētas bibliotēka, Orhūsas publiskā bibliotēka un kultūras centrs “Dokk1”, Herningas Centrālā bibliotēka, Billundas bibliotēka un Sonderborgas bibliotēka. Pēc brauciena tiks saņemts profesionālās pilnveides apliecinājums.

Brauciena apraksts pieejams šeit

Pieteikšanās elektroniski, aizpildot tiešsaistes pieteikuma formu


Bibliotēku attīstības centra Vēstnesis. Nr. 5

Ir iznācis Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku attīstības centra izdevuma “Bibliotēku attīstības centra vēstnesis” piektais numurs.

Izdevums pieejams saitē: http://dom.lndb.lv/data/obj/file/2664960.pdf


Seminārs Līvānu novada bibliotekāriem

21.decembrī Straumes zālē notiks Līvānu novada Centrālās bibliotēkas un filiālbibliotēku darbinieku seminārs.
Programma


Seminārs Līvānu novada bibliotekāriem

23.novembrī Straumes zālē notiks Līvānu novada Centrālās bibliotēkas un filiālbibliotēku darbinieku seminārs.
Programma


Seminārs Līvānu reģiona bibliotekāriem

26.oktobrī Straumes zālē notiks Līvānu novada Centrālās bibliotēkas un filiālbibliotēku darbinieku seminārs.
Programma


Kompetenču attīstības centra mācību kursu grafiks
2017. gada augusts - decembris.

Skatīt šeit.


Bibliotēku attīstības centra Vēstnesis. Nr. 4.

Skatīt šeit.


Seminārs Līvānu novada bibliotekāriem

27.aprīlī Straumes zālē notiks Līvānu novada Centrālās bibliotēkas un filiālbibliotēku darbinieku seminārs.
Programma


Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku attīstības centrs sagatavojis izdevumu ‘’Kalendārs bibliotēkām 2018.gadam”.
Kalendārs


Tiekamies bibliotekāru stāvā – uzmanības lokā informācijpratība

Trešdien, 29. martā, plkst. 11.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bibliotēku un informācijas zinātņu lasītavā notiks kārtējais cikla “Tiekamies bibliotekāru stāvā” pasākums, kura apmeklētājiem būs iespēja uzzināt jaunākās atziņas informācijpratības jomā un gūt ieskatu bibliotēku nozares speciālistu pieredzē, strādājot ar aktuālākajām informācijas darba metodēm Eiropā un pasaulē.

Vairāk:


BIS ALISE izbraukuma seminārs.

5.decembrī plkst.11.00 LNCB Straumes zālē notiks BIS ALISE izbraukuma seminārs ‘’Informācijas meklēšana un izguve interneta katalogā WebPAC un lokālajā katalogā OPAC’’. Seminārā piedalās Līvānu novada Centrālās bibliotēkas un filiālbibliotēku darbinieki.


Iespēja iegūt augstāko bibliotekāro izglītību (4.kvalifikāciju) Rīgas Kultūras izglītības tehnikuma un Kultūras skolas absolventiem.

Latvijas Kultūras akadēmijas Latvijas Kultūras koledža bibliotēku speciālistiem piedāvā iegūt pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības 4. kvalifikāciju:
- 1,5 gada laikā, piedāvājums attiecas uz Latvijas Izglītības un Kultūras darbinieku tehnikuma vai Kultūras skolas absolventiem ar darba stāžu bibliotēkā ne mazāku kā 5 gadi;
Programma

-1 gada laikā, piedāvājums attiecas uz Latvijas Izglītības un Kultūras darbinieku tehnikuma vai Kultūras skolas absolventiem ar darba stāžu bibliotēkā ne mazāku kā 10 gadi.
Programma


Profesionālās pilnveides kursi.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Kompetenču attīstības centrs aicina pieteikties bibliotekārus, izglītības iestāžu bibliotekārus, mācību centru lektorus un citus interesentus uz mācībām, kas plānotas 2016. gada otrajā pusgadā.

Kursu anotācijas.


Bibliotēku attīstības centrs sagatavojis “Kalendārs bibliotēkām: 2017”.

Skatīt šeit.


Seminārs Līvānu novada bibliotekāriem

28.aprīlī notiks Līvānu novada Centrālās bibliotēkas un filiālbibliotēku darbinieku seminārs. Seminārs notiks Straumes zālē.

Semināra programmaTiek izsludināta uzņemšana pedagogu profesionālās kvalifikācijas pilnveides B programmā „Izglītības iestādes bibliotekārs”

Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Informācijas un bibliotēku studiju nodaļa izsludina pieteikšanos pedagogu profesionālās kvalifikācijas pilnveides B programmā “Izglītības iestādes bibliotekārs”


Vairāk informācijas par uzņemšanu, kā arī reģistrācijas veidlapu un anketu varat atrast šeit.


Aicinājums piedalīties bibliotekāru balvu pasniegšanas ceremonijā

Otrdien, 19. aprīlī plkst. 18:00 Gaismas pils Ziedoņa zālē, Rīgā, Mūkusalas ielā 3, notiks svinīgais pasākums, kurā Latvijas Bibliotekāru biedrība un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība suminās „Gada bibliotekārs 2015“ un „Pagasta bibliotekārs – gaismas nesējs“ uzvarētājus.Sīkāka informācija par apbalvošanas ceremoniju - pielikumā.


Aicināti visi interesenti, kolēģi un bibliotēku draugi!

Ieeja pasākumā bez maksas.
Bibliotēku nedēļa- 2016

LBB valdes priekšsēdētāja Kristīne Pabērza informē, ka Bibliotēku nedēļa notiks no š.g. 18.-24.aprīlim.
Bibliotēku nedēļas vadmotīvs būs ATTIECĪBAS. SADARBĪBA. KOPIENA.

Bibliotēku nedēļas laikā - 19.-20.aprīlī - notiks LBB organizētais LATVIJAS BIBLIOTĒKU FESTIVĀLS 2016, kura laikā plānoti 3 galvenie pasākumi:

1. Latvijas bibliotekāru 18.konference "Attiecības. Sadarbība. Kopiena", kas plānots kā vienas dienas pasākums 19.aprīlī.
2. Bibliotēku Gada balva 2016, kas plānots kā svinīgs vakara pasākums 19.aprīlī.
3. Bibliotēku ideju tirgus, kas plānots kā vienas dienas pasākums 20.aprīlī.

Papildus Bibliotēku nedēļas laikā LBB plāno vēl 2 citus pasākumus:

1. Diskusija par publisko bibliotēku lomu neformālās izglītības jomā, kuras laikā plānots prezentēt LBB veiktā pētījuma par neformālās un informālās mācīšanās aktivitātēm publiskajās bibliotēkās rezultātus un sniegt ieskatu LibdayLV e-prasmju kampaņas rezultātos;
2. Diskusija "Lasām pa vecam, lasām pa jaunam!", kuras laikā, atzīmējot Pasaules grāmatu un autortiesību aizsardzības dienu, plānots diskutēt par to, vai lasīšanas videi un veidam ir nozīme, akcentējot grāmatas un lasīšanas kā pamatprasmes nozīmi indivīdu un kopienu attīstībā.


Reģistrēts jauns bibliotēkas statistikas standarts LVS ISO 2789:2016

Latvijas Nacionālā standartizācijas institūcija "Latvijas standarts" informē, ka š.g. 23. martā par Latvijas standartu reģistrēts standarts "LVS ISO 2789:2016 Informācija un dokumentācija. Starptautiskā bibliotēku statistika" ("ISO 2789:2013 Information and documentation — International library statistics").

Starptautiskais standarts sniedz statistikas vākšanas un statistikas pārskatu veidošanas vadlīnijas bibliotēku un informācijas pakalpojumu piedāvātājiem.

Standartā iekļautas definīcijas un uzskaites metodes visa veida resursiem un pakalpojumiem, ko bibliotēkas piedāvā saviem lietotājiem. Līdzšinējais A pielikums, kurā bija iekļautas elektronisko resursu un pakalpojumu definīcijas un metodes, šajā standartā iekļauts dokumenta pamatdaļā, jo šie resursi un pakalpojumi jau kļuvuši par bibliotēku darba ikdienu.

Standarts LVS ISO 2789:2016 atceļ un aizstāj standartu "LVS ISO 2789:2007 Informācija un dokumentācija. Starptautiskā bibliotēku statistika".

Inta Virbule
Standartizācijas eksperte
Datu un zināšanu pārvaldības nodaļa
LNB Bibliogrāfijas institūts
Mūkusalas iela 3, 205. telpa
Tel. 67716195
e-pasts: inta.virbule@lnb.lvSeminārs Līvānu reģiona bibliotekāriem

31. martā Līvānu novada Centrālā bibliotēka organizē semināru Līvānu reģiona bibliotekāriem. Seminārs notiks Straumes zālē.

Semināra programmaLatvijas Nacionālās bibliotēkas speciālisti Līvānos

25. februārī notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas mācību izbraukuma seminārs Līvānu novada Centrālajā bibliotēkā. Seminārā piedalīsies Līvānu un Ilūkstes novadu publisko bibliotēku darbinieki, kā arī pārstāvji no Līvānu novada skolu bibliotēkām.
Semināru organizē Līvānu novada Centrālā bibliotēka sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku attīstības centru.
Bibliotēku darbiniekiem aktuālas tēmas prezentēs LNB Bibliotēku attīstības centra vadītāja Māra Jēkabsone, galvenā bibliotekāre Marlēna Krasovska, ieskatu jaunākajā literatūrā sniegs LNB Speciālo krājumu departamenta projektu vadītāja Liega Piešiņa.
No plkst. 9.00 darbosies grāmatu galds.

Semināra programma.Seminārs Līvānu un Ilūkstes novadu bibliotekāriem

Š.g. 27.novembrī, piektdien, Līvānu novada Centrālās bibliotēkas Straumes zālē notiks seminārs Līvānu un Ilūkstes novadu bibliotekāriem.

Programmu skatīt šeit.
Par Lursoft datubāzes ”Laikrakstu bibliotēka” izmantošanu 2016.gadā

Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC) sadarbībā ar SIA Lursoft projekta "Elektroniskās publikācijas Latvijas bibliotēkām" ietvaros 2016. gadā nodrošina ”Laikrakstu bibliotēka” datubāzes (www.news.lv) pieeju visām pašvaldību publiskajām bibliotēkām bez abonēšanas maksas.

News.lv ir portāls, kas saviem lasītājiem piedāvā publikācijas no vairāk kā 70 dažādiem laikrakstiem, kā arī ziņu aģentūras BNS jaunumus. Portāls ik dienas tiek papildināts ar vairākiem simtiem jaunu rakstu gan no Latvijas centrālajām, gan reģionālajām avīzēm.

Portāls piedāvā:
• pēc vēlamajiem parametriem meklēt rakstus līdz pat 20 gadus senā arhīvā;
• meklēt kartē interesējošās publikācijas;
• uzzināt, kādi pasākumi notiek Tavā novadā un Latvijā kopumā;
• izmantot bezmaksas Laikrakstu aģentu;
• pievienot pasākumus un Uzņēmuma ziņas.Sagatavota konsultācija par skolas bibliotēku krājumu

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku attīstības centrs ir sagatavojis konsultāciju „Kā organizēt skolas bibliotēkas krājumu: ieteikumi, konsultācijas, pieredze”. Konsultācijas mērķis – veicināt izpratni par skolas bibliotēkas lomu mācību procesā, uzsvērt skolas bibliotēkas attīstības nozīmi, sekmēt kvalitatīvu skolas bibliotēkas krājuma organizēšanu.

Materiālā dots ieskats saistošajos normatīvajos dokumentos, kuri nosaka skolas bibliotēkas uzdevumus, bibliotekāro un informatīvo pakalpojumu nodrošināšanu, bibliotēkas krājuma veidošanu un organizēšanu. Konsultācija skaidro mūsdienīgas skolas bibliotēkas nozīmi mācību procesā, skolas mācību darba attīstībā un modernizācijā. Analizējot skolas bibliotēkas krājumu un tajā ietveramos informācijas resursus, sniegti ieteikumi ne tikai iespiesto, bet arī digitālo mācību līdzekļu uzskaitē un pārvaldīšanā, dots ieskats e-grāmatu problēmsituācijā Latvijas bibliotēkās.

Rubrikā „Jautājumi un atbildes” (J&A) apskatīti skolu bibliotekāru iesūtītie aktuālie jautājumi. Konsultāciju noslēdz terminu „e-resurss”, „e-izdevums”, „e-grāmata”, „datubāze”, „digitālie mācību līdzekļi” skaidrojums.
Izdevumu ieteicams izmantot elektroniski, lai varētu piekļūt tekstā ievietotajām saitēm.

Konsultācija pieejama šeit.


Latvijas bibliotekāru 17.konference

13.oktobrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas konferenču centrā notiks Latvijas bibliotekāru 17.konference “Dinamiskas bibliotēkas: piekļuve, attīstība un pārmaiņas.”

Latvijas bibliotekāru 17.konference notiks vienlaikus ar 10.Baltijas bibliotekāru kongresu “Bibliotēkas sabiedrībā”( 12.-13.oktobrī), Tā būs lieliska iespēja satikt un dalīties pieredzē ar mūsu kolēģiem no Igaunijas, Lietuvas un citām valstīm.
Programmēšanas nedēļa

No 10.-18.oktobrim Eiropā un citviet pasaulē norisināsies ES programmēšanas nedēļa.

Vairāk lasiet šeit.Latgales novada bibliotēku darbinieku konference

Š.g. 24.septembrī Skaidrīte Brūvere, Rudzātu bibliotēkas vadītāja, un Lidija Pintāne, Sutru bibliotēkas vadītāja, piedalījās Latgales novada bibliotēku darbinieku konferencē, kas notika Ludzā.

Skaidrītes Brūveres apskatu par konferencē redzēto un dzirdēto lasiet šeit.Biļetens "Latvijas jaunākās grāmatas (1.-15.augusts)"

Skatīt šeit.


Jauni konsultatīvie materiāli

Bibliotēku konsultatīvais centrs sagatavojis publikāciju “Nākotnes bibliotēka. Attīstības tendences un prognozes” un konsultatīvu materiālu “Uzziņu klasifikācija un uzskaite bibliotēkā: teorija, ieteikumi un pieredze.”

Publikācijā “Nākotnes bibliotēka. Attīstības tendences un prognozes” atspoguļots Amerikas Bibliotēku asociācijas Bibliotēku nākotnes centra tendenču apkopojuma latviskojums, kas papildināts ar skaidrojošu papildinformāciju un uzskatāmiem piemēriem.

Publikācija pieejama: http://dom.lndb.lv/data/obj/file/263451.pdf

Konsultatīvajā materiālā “Uzziņu klasifikācija un uzskaite bibliotēkā: teorija, ieteikumi un pieredze” apkopoti nozīmīgākie atzinumi un ieteikumi uzziņu pakalpojumu organizēšanā, kā arī raksturota atsevišķu bibliotēku praktiskā pieredze.

Izdevums pieejams: http://dom.lndb.lv/data/obj/file/263444.pdf
Biļetens "Latvijas jaunākās grāmatas (16.-31.maijs)"

Skatīt šeit.


Izmaiņas filiālbibliotēku darba laikā atvaļinājumu periodā

Druvas bibliotēka


Bibliotēkas vadītājas atvaļinājuma laikā no 26.05.2015.- 27.06.2015. bibliotēka SLĒGTA.


Turku pagasta bibliotēka


Bibliotēkas vadītājas atvaļinājuma laikā no 01.06.2015.- 17.06.2015. bibliotēka SLĒGTA.
nākoša lapa (2/6) nākoša lapa

 
PAR NOVADU
Kultūra un māksla
Pašvaldība
Sports
Izglītība
Tūrisms
Veselības un sociālā aprūpe
Vēsture
Uzņēmējdarbība
Līvānieši
Valsts iestādes un nevalstiskās organizācijas

Vai izmantojat informācijas meklēšanas iespējas Līvānu novada bibliotēku elektroniskajā kopkatalogā?

bieži
reti
neesmu informēts par šo pakalpojumu
neprotu to darīt
nav vēlēšanās to darītbalsis 150
AKTUALITĀTES

Projekts realizēts VVBIS ietvaros
Valsts aģentūra Kultūras informācijas sistēmas

 
©Līvānu novada centrālā bibliotēkapēdējās izmaiņas 12.11.2012